O společnosti

ALVA Strakonice spol. s r.o. byla založena roku 1992 a dodnes působí na trhu v oblasti průmyslové automatizace. Od začátku existence je společnost vlastněna šesti společníky, kteří pocházejí z dříve velkých průmyslových podniků Jihočeského kraje - TESLA Blatná a ČZ Strakonice. V současnosti jsou dominantními obory činnosti společnosti kompletní dodávky elektro technologií v průmyslové automatizaci, v řízení malých vodních elektráren, v měření a regulaci, vývojové práce pro BMW Mnichov, elektronické zabezpečovací a protipožární systémy, kamerové a přístupové systémy, dodávky a správa počítačů a počítačových sítí.

Sídlo společnosti je ve vlastním objektu nedaleko Strakonic, v městyse Čestice, společnost dále využívá kancelářské prostory ve Strakonicích. V současnosti má společnost více než 20 zaměstnanců a kooperuje s dalšími společnostmi ve výrově rozvaděčů a elektroinstalačních pracích. Společnost je systémovým integrátorem společností Siemens a Schneider Electric, dále pracuje se systémy B&R a Mitsubishi electric. Technické elektro dokumentace jsou zpracovávány v konstrukčním systému E-PLAN.

Historie

V počátku svého působení na trhu se společnost začala zabývat vývojem vlastních elektronických zařízení na bázi jednočipových mikroprocesorů pro různé aplikace v řízení, měření a regulaci. Současně byly na počátku realizovány i aplikace s průmyslovými řídícími systémy.

Od samotného založení se společnost zabývá také instalací a servisem elektronických zabezpečovacích systémů, dodávkami výpočetní a kopírovací techniky, servisem výpočetní techniky a správou počítačových sítí. Elektronické zabezpečovací systémy byly postupem času rozšířeny i o kamerové, přístupové a protipožární systémy. S rostoucím objemem zakázek a jejich realizací se společnost soustředila na přípravu zakázky a její technické řešení, zadání výroby rozvaděčových skříní a jejich potřebných dílů, vlastní tvorbu řídícího softwaru až po (ale i) realizaci zakázky vlastními kapacitami a zprovoznění řízení technologie či zařízení. Po celou dobu existence společnosti jsou stále vyvíjeny a dodávány aplikace na bázi jednočipových mikroprocesorů převážně MOTOROLA (Freescale) a ATMEL.

Sídlo společnosti

Čestice 101
387 19 Čestice, okr.Strakonice
tel/fax: +420 383 396 326
mail cestice

Pracoviště Strakonice

Katovická 175
386 01 Strakonice
tel/fax: +420 724 056 969
mail strakonice
   
   
   
   
Info o zpracování osobních údajů
 
Info o bezpečnosti informací  

team